Kuş Atölyeleri

Simurg Kuş Yuvası Derneği, doğadan koparılan kuş cıvıltıları ve kanat seslerini yeniden doğa anaya iade etmek, özgürlüğü incitilen kuşlara gökyüzü olmak için yola çıktı. Çocuk neşesi de ekledik ki gökyüzü daha mavi olsun. Çocuk masumiyetini, o temiz sevgiyi geleceğe de taşıyabilsinler diye çocuklarla başladık bu atölyelere… Gençliğin bitmez enerjisi ve iyimserliğini, olgun yaşların deneyimleri ve donanımlarıyla da birleştirerek, geleceğe daha özgür kanatlar bırakmaya kararlıyız.
Bugün insanın yıkımından sorumlu olduğu tüm güzellikleri yine biz onarmak zorundayız ama geleceğe de umut ekmeliyiz. Bu da öncelikle çocuklarımızla ve çocuk kalan yanlarımızla mümkün olacak.

Eğitim programlarımızın amacı, olabildiğince geniş kitlelere alanımızla ilgili sosyal farkındalık oluşturmaktır. Bu nedenle eğitim programlarımız ile gençlere, çocuklara ve elbette ailelerine ulaşmayı hedefliyoruz. Böylece muhtaç durumda kalmış kuşlara doğru uygulamalarla yardım edilebilmesine, kuşlar özelinden yola çıkarak çok daha geniş çerçevede dünyayı birlikte paylaştığımız tüm canlılara karşı sorumluluk bilincinin toplumda öncelikle çocuk ve genç yaşlarda oluşmasına katkıda bulunmayı hedefliyoruz.

Bol kuşlu, çok renkli, bol eğlenceli, cıvıl cıvıl atölyeler sizleri bekliyor.

Geçmiş Atölyeler

Sevgi ile Buluşmak Projesi

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü Atölyesi (TAD Anaokulu)

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü Atölyesi (Pi Spor Akademisi Anaokulu)

“Kuşları Tanıyalım” Farkındalık Atölyesi (TAD Anaokulu)